wersja dla osób niedowidzących tekst + kontrast

Jeśli chcesz otrzymywać informację o aktualnościach Rehamed, zostaw nam poniżej swój adres email.

email:
proszę powtórzyć:

 

Newsletter

Szanowni Państwo - drodzy Czytelnicy newslettera serwisu Rehamed

Z przyjemnością informujemy o kolejnych nowościach w naszym serwisie:

Mając na uwadze Państwa potrzeby i satysfakcję, dodaliśmy do sekcji Limfo-Info nowe artykuły:

1.
W artykule pt. "Bandaże kompresyjne - cechy i zastosowanie" przybliżone zostały różne rodzaje bandaży, wskazując ich ciekawe właściwości.

"[...] Wówczas najlepiej sprawdzają się bandaże adhezyjne (czasem też niewłaściwie zwane kohezyjnymi), których zwoje sczepiają się ze sobą i nie przesuwają względem siebie. Takie bandaże zapobiegają także rolowaniu się zarówno samych krawędzi, jak i całych zwojów. Dają opatrunek stabilny, którego siła kompresji niewiele maleje w trakcie ruszania kończyną [...]"

Czytaj więcej

2.
"[...] Zasadniczo odzież kompresyjną stosuje się w podtrzymującej fazie terapii obrzęku - tzn. gdy zakończono kilkutygodniową fazę redukcyjną a wymiary kończyny ustabilizowały się na pewnym poziomie. Wcześniejsze zastosowanie odzieży spowoduje, że w wyniku dalszej redukcji obrzęku pod wpływem prowadzonej terapii, odzież stanie się "za duża", w wyniku czego nie będzie zapewniała prawidłowego poziomu kompresji[...]"

O różnych walorach odzieży kompresyjnej przeczytasz w artykule pt. "Odzież kompresyjna - zalety i wady"

Czytaj cały artykuł

3.
W sekcji Limfo-Info dla pacjentów zamieszczona została już trzecia część artykułu poświęcona ryzyku rozwoju obrzęku w wyniku infekcji. Omówione tam zostały niezwykle ważne dla zdrowia pacjenta aspekty związane z powszechnymi zabiegami higienicznymi.

"[...]Skóra na kończynie dotkniętej zaawansowanym obrzękiem limfatycznym jest trudna do pielęgnacji, gdyż niejednokrotnie ma liczne fałdy, nawisy i bruzdy oraz bywa wilgotna. Wszystko to sprzyja rozwojowi flory bakteryjnej i utrudnia zabiegi higieniczne. Aby zminimalizować przezskórne przedostawanie się drobnoustrojów do naszego organizmu można[...]"

Czytaj cały artykuł

Kolejna edycja cieszącego się zainteresowaniem "Specjalistycznego szkolenia podyplomowego dla nauczycieli - manualny drenaż limfatyczny i fizykalna terapia obrzęków" wstępnie planowana jest jesienią we Wrocławiu.

 

Te i wiele innych wątpliwości rozwiejemy na łamach serwisu www.rehamed-24.pl

Serwis Rehamed - to fachowa wiedza, od której dzieli Cię zaledwie jedno kliknięcie!