wersja dla osób niedowidzących tekst + kontrast

Opinie uczestników:


Spostrzeżenia na temat szkolenia

Iwona Wilk

***

Szkolenie przeprowadzone przez pana Sebastiana Białego mogę porównać do myśli zawartej w powiedzeniu: "Nikt się mądrym nie rodzi ale mądrym się staje". Dzięki panu Sebastianowi tak się od wczoraj czuję. Moje wątpliwości...a miałam ich wiele ...odnośnie mechanizmów powstawania obrzęków oraz koncepcji postępowania w różnych przypadkach klinicznych. zostały wyjaśnione. Doceniam umiejętność przekazania wiedzy teoretycznej połączonej z praktyką. Sposób poprowadzenia zajęć pomimo bardzo intensywnego programu szkolenia dzięki otwartej, życzliwej postawie pana Sebastiana pozwolił mi w sprzyjających warunkach skorzystać ze szkolenia. Dziękuję.

Ewa Bojarska
z Gorzowa Wlkp.

***

Pełny profesjonalizm, bardzo dobre przygotowanie merytoryczne, interesujące warsztaty. Gorąco polecam.

Grzegorz Trojan

***

Witam serdecznie! Zachęcam wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami kierunku Technik masażysta do udziału w kursie MDL-u prowadzonym przez P. Sebastiana Białego. W jeden weekend pod okiem specjalisty jesteście w stanie udoskonalić swój warsztat pracy w tym zakresie, rozwiać wątpliwości dotyczące kompleksowego postępowania przeciwobrzękowego i podpatrzeć jak przekazać tę wiedzę i umiejętności swoim uczniom. Z czystym sercem polecam ten kurs tym, którym zależy na ciągłym rozwoju i ujednoliceniu metodyki MDL-u. Pozdrawiam

Weronika M.
Szkoła Policealna im. prof. Z. Religi w Olsztynie

***

W dniach 22-24.01.2016 uczestniczyłem w szkoleniu podyplomowym dla nauczycieli masażu z zakresu manualnego drenaży limfatycznego i fizykalnej terapii i obrzęków. Szkolenie odbyło się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Limfologicznego i trwało 3 dni piątek-niedziela o łącznej sumie 30 godzin lekcyjnych. Szkolenie było przeznaczone dla osób mających podstawową wiedzę i umiejętności praktyczne w manualnym drenażu limfatycznym. Kurs rozszerzył i usystematyzował moją wiedzę zarówno o układzie chłonnym, jak i o teoretycznych zagadnieniach związanych z manualnym drenażem limfatycznym oraz o kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Prowadzący chętnie odpowiadał na pytania uczestników, które pojawiały się po głębokich analizach dotyczących mdl. W części praktycznej mieliśmy możliwość skonfrontować swoją pracę manualną związaną z wykonaniem podstawowych technik mdl z uznanym specjalistą tej dziedziny, jakim jest bez wątpienia mgr Sebastian Biały. Szkolenie jest wartościowym doświadczeniem, które ułatwia pracę dydaktyczną związaną z manualnym drenażem limfatycznym.

Marek Kowalcze

***

Uczestniczyłam w szkoleniu poświęconym manualnemu drenażowi limfatycznemu. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozległej wiedzy, kompetencji i umiejętności,a jednocześnie charyzmy prowadzącego szkolenie, Pana Sebastiana Białego. Z przyjemnością zgłębiałam niełatwą tematykę podawaną w przejrzysty i prosty sposób. Najbardziej cenię sobie część warsztatową za możliwość praktycznego wykonywania chwytów pod czujnym okiem Pana Sebastiana. Szczerze polecam organizowane przez niego kursy.
Pozdrawiam.

Iwona Mucha

***

Moje wrażenia po szkoleniu w Warszawie są bardzo pozytywne. Szkolenie pozwoliło mi usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę na temat MDL i KTU. Sposób prowadzenia zajęć był bardzo przystępny i przejrzysty. Informacje, które zostały przedstawione, często wykorzystuję w swojej pracy nauczyciela. Ponadto dla uatrakcyjnienia zajęć, korzystam z zakupionego CD z MDL. Szczerze mogę polecić kursy Rehamed, każdemu kto jest zainteresowany tym tematem.
Pozdrawiam serdecznie

Joanna Turkoć

***

Bardzo podobało mi się szkolenie zorganizowane przez Rehamed. Poziom bardzo wysoki, wiedza bardzo konkretna i podana w sposób przystępny dla każdego z nas. Nie było pytania na które wykładowca nie udzielił odpowiedzi więc wszystkie nasze wątpliwości dotyczące MDL zostały rozwiane. Kurs był bardzo praktyczny i przydatny w codziennej pracy z pacjentem jak i z uczniami. Szczerze polecam każdemu ponieważ jakość (praktycznie i teoretycznie) przerasta większość szkoleń jakie są na naszym rynku.

Agnieszka Mikołajczak

***

Uczestnictwo w Manualnym Drenażu Limfatycznym i Fizykalnej Terapii Obrzęków w Warszawie ugruntowało moją wiedzę i zweryfikowało umiejętności. Kompetentne i wyczerpujące odpowiedzi prowadzącego na zadawane pytania pozwoliły rozwiać wątpliwości co do różnic postępowania w terapii obrzękowej. Miła atmosfera i możliwość skonfrontowania swoich doświadczeń w pracy nauczyciela z nauczycielami innych szkół to cenny bonus szkolenia.

Aleksandra Harpak

***

Uczestniczyłam w specjalistycznym szkoleniu podyplomowym dla nauczycieli z zakresu manualnego drenażu limfatycznego i fizykalnej terapii obrzęków. Ze szkolenia jestem bardzo zadowolona. Szkolenie jest dobrze zorganizowane i przeprowadzone. W trakcie zajęć teoretycznych poznaje się w stopniu więcej niż podstawowym anatomię i funkcję układu limfatycznego, przyczyny i rodzaje zaburzeń odpływu limfatycznego oraz poznaje się podstawowe zasady przeprowadzania manualnego drenażu limfatycznego. Ponadto omówione są również w zakresie podstawowym inne fizykalne metody wspomagania odpływu limfatycznego. W części praktycznej poznaje się podstawowe chwyty manualnego drenażu limfatycznego i przeprowadzany jest pokaz drenażu limfatycznego prowadzonego w przypadkach zachowanych oraz usuniętych węzłów chłonnych. Zdecydowanie polecam szkolenie dla wszystkich osób, które chcą zapoznać się z podstawami drenażu limfatycznego i w oparciu o uzyskaną wiedzą podjąć decyzję o dalszym kształceniu się w zakresie drenażu.

Anna Polak

***

powrót do góry strony